2- Jokey
Nevzat Avci- Antrenör
- Seda Uysal
- Sahip
- Yalçın Türe
5 yarışın koşu profili
Son 5 ölçümlü yarışta ilk 200–400–600 metrede 3 kez ilk 3'te, 1 kez en önde, 1 kez geride. Kaçak puanı başlangıç sırasını, sprint puanı son bölümdeki hızı rakipleriyle kıyaslar.
Not ekle ve takip et Yalnızca sana özel · Koştuğu gün hatırlatılır
📝 Bu ata not ekle Not tut, koştuğu gün hatırlatalım.
Has Turbo pedigri ve kardeşleri
Anne ve baba aynıysa öz kardeş, yalnız anne veya baba aynıysa yarım kardeş olarak gösterilir. Kayıtlı soy adları esas alınır.
78 kayıtlı kardeşten ilk 30 at gösteriliyor. Tüm tayları ilgili anne / baba profilinde inceleyebilirsin.
BANKOCU değerlendirmesi
FavoriHAS TURBO, 76,9/100 BANKOCU puanıyla 10 atlık sahada 1. sırada; model kazanma olasılığını %36 hesaplıyor.
Neden bu at? · Güçlü 3 gerekçe
NEVZAT AVCİ, İzmir hipodromunun öne çıkan jokeylerinden (BANKOCU jokey listesi: 10/10).
En değerli koşusu: 23.08.2026 İzmir 1200m — 3. oldu, kazanana 0,5 boy yenildi; o sahanın gücü HP 30 (bugünkü saha HP 30). Kazanandan 1,0 kg ağır taşıyordu. Koşuyu aç ›
Son 4 yarışında kazanana fark: 0,5 sn (2.), 0,1 sn (4.), 0,7 sn (3.), 0,0 sn (3.); o sahaların gücü ort. HP 30 (bugün 30).
⚠️ Dikkat edilmesi gerekenler
29.10 Kum galop: 400m 25.00 (2 gün önce). Vasat idman (600m 38.20). Düşüş: 600m: son idman 38.20, önceki 1 idmanın ortalaması 37.00 — 1,20 sn daha yavaş. İdmanlara bak ›
Taşıyacağı kilo 59,0 kg; handikap puanı 33 olan bir at bu sahada ≈56,5 kg taşırdı: 2,5 kg ağır (aleyhine, ≈1,2 boy). Son yarışında 57,0 kg taşıdı; bugün 2,0 kg ağır (≈1,0 boy, 0,15 sn aleyhine).
Kariyer haritası8 yarış · Pist ve mesafe performansı
Hücreler ilk 3 oranını ve kayıtlı yarış sayısını gösterir.
| ≤1200m | 1300–1500m | 1600–1900m | 2000+m | |
|---|---|---|---|---|
| Çim | 0%1 yarış | — | — | — |
| Kum | 33%3 yarış | 100%3 yarış | 100%1 yarış | — |
Faktör dökümü38 faktör · Puanın arkasındaki veriler
Her faktör 0–100 puan üzerinden, sahadaki rakiplere göre değerlendirilir.
📈 Form (son yarışlar)güçlü yönü 62
Son 6 yarış (yeniden eskiye): 2-4-3-3-3-6 — 0 birincilik, 4 kez ilk 3 (TJK geçmişi).
🥊 Rakip gücüne göre performansgüçlü yönü 100
En değerli koşusu: 23.08.2026 İzmir 1200m — 3. oldu, kazanana 0,5 boy yenildi; o sahanın gücü HP 30 (bugünkü saha HP 30). Kazanandan 1,0 kg ağır taşıyordu. Koşuyu aç ›
⚡ Hız / derece (kilo düzeltmeli)güçlü yönü 75
En iyi benzer koşusu: 09.05.2026 İzmir 1000m Kum 1.05.35 — kilo düzeltmesiyle pistin standart derecesinden (1.08.86) 3,36 sn hızlı. O yarışta 57,0 kg taşıdı, bugün 59,0 kg: kilo farkı 0,15 sn (≈1,0 boy) aleyhine hesaba katıldı. Koşuyu aç ›
🏷️ Handikap puanıgüçlü yönü 100
Handikap puanı 33.
⏱️ İdmanzayıf yönü 30
29.10 Kum galop: 400m 25.00 (2 gün önce). Vasat idman (600m 38.20). Düşüş: 600m: son idman 38.20, önceki 1 idmanın ortalaması 37.00 — 1,20 sn daha yavaş. İdmanlara bak ›
📏 Mesafe uyumugüçlü yönü 56
1200–1600m arasında 5 yarış, 4 kez ilk 3.
🌱 Pist uyumugüçlü yönü 58
Kum pistte 6 yarış, 4 kez ilk 3. Bugünkü "Normal" zeminde 5 yarışı var.
💹 Piyasa (AGF)güçlü yönü 100
AGF %51,83 (1. sırada).
🏇 Jokey başarısıgüçlü yönü 100
NEVZAT AVCİ: son 1 yılda 1153 binişte 230 birincilik (%20).
⚖️ Kilo (handikabına göre)zayıf yönü 20
Taşıyacağı kilo 59,0 kg; handikap puanı 33 olan bir at bu sahada ≈56,5 kg taşırdı: 2,5 kg ağır (aleyhine, ≈1,2 boy). Son yarışında 57,0 kg taşıdı; bugün 2,0 kg ağır (≈1,0 boy, 0,15 sn aleyhine).
❤️ Yarış aralığınötr 100
Son yarışından bu yana 16 gün (ideal aralık).
• Pist dönüşü (çim ⇄ kum)nötr 50
Son yarışları da Kum pistte; pist değişimi yok.
• Hipodrom uyumunötr 54
İzmir hipodromunda 6 yarış: 0 birincilik, 4 kez ilk 3.
• Jokeyin bu hipodromdaki başarısıgüçlü yönü 100
NEVZAT AVCİ: İzmir Kum pistinde son 2 yılda 907 binişte 229 birincilik (%25); bu pistin en başarılı 5. jokeyi.
• Önde kalma (kaçak avantajı)güçlü yönü 100
Sahadaki en yüksek erken hız (kaçak puanı 74): önde kalması bekleniyor.
• Uzun aradan dönüşnötr 50
Uzun aradan dönmüyor (16 gün).
• Düzenli idman (son 6 hafta)nötr 83
Son 6 haftanın 5 haftasında idman yaptı (7 idman): uzun süredir düzenli çalışıyor.
• Antrenör formu (son 90 gün)nötr 100
Seda Uysal: son 90 günde 11 koşuda 2 birincilik (%18), 7 kez ilk 3.
• Jokey-at uyumunötr 41
NEVZAT AVCİ bu atla daha önce 2 kez koştu: 0 birincilik, 1 kez ilk 3.
• Sınıf değişimi (saha gücü)zayıf yönü 22
Son 4 yarışındaki sahaların gücü ort. HP 30, bugünkü saha HP 30: benzer güçte saha.
• Start kapısı avantajınötr 16
7. kapıdan (10 atlı sahada dış kulvar) çıkıyor. İzmir kum 1300–1500 m'de bu kulvardan çıkan atlar son 2 yılda 1584 denemede 166 kez kazandı: beklenen düzeyde.
• Hipodrom transferinötr 50
Son yarışını da İzmir'da koştu.
• Zemin uyumu (ıslak / ağır pist)nötr 50
Pist normal; zemin etkisi beklenmiyor.
• Bu hipodromda bu mesafegüçlü yönü 54
İzmir'da 1400 m civarında 2 yarış: 0 birincilik, 2 kez ilk 3.
• Pedigri: ağır / ıslak pist kanınötr 50
Pist ağır / ıslak değil; pedigri zemin etkisi uygulanmıyor.
• Son 3 koşu derecesigüçlü yönü 100
Son 3 koşusunun derecesi (kilo düzeltmeli, kaçıncı bitirdiğine bakılmaksızın): 15.10 1400m kum: standarttan 0,18 sn yavaş (2. bitirdi); 03.10 1200m kum: standarttan 0,45 sn hızlı (4. bitirdi); 10.09 1600m kum: standarttan 0,08 sn yavaş (3. bitirdi).
• Gizli form: kazanana yakın farkgüçlü yönü 85
Son 4 yarışında kazanana fark: 0,5 sn (2.), 0,1 sn (4.), 0,7 sn (3.), 0,0 sn (3.); o sahaların gücü ort. HP 30 (bugün 30).
• Derece gelişimi (yükselen form)zayıf yönü 11
Son koşusunun derecesi önceki 2 koşusuna göre %0,5 daha kötü: formu düşüyor.
• Takı değişimi (göz takısı geldi-çıktı)nötr 50
Takıları son koşusuyla aynı.
• Son 400 m bitirişinötr 59
Son 4 ölçümlü yarışında son 400 m sıralaması: 4. (yarışı 4. bitirdi), 4. (yarışı 3. bitirdi), 2. (yarışı 3. bitirdi), 3. (yarışı 3. bitirdi). Sonda en hızlılar arasında olup yetişemediği yarışlar var: formu derecesinden iyi.
• Jokey değişimi (son yarışa göre)nötr 67
Jokey değişti: Ö.YILDIRIM → NEVZAT AVCİ (kazanma oranı %14 → %20): daha başarılı bir jokeye geçti (ahır iddialı olabilir).
• Mesafe değişimi × koşu stilinötr 50
Son koşusuyla benzer mesafe (1400 m → 1400 m).
• Koşu sıklığı (yorgunluk)nötr 50
Son 30 günde 2 yarış.
• Süper idman (idman etiketi)nötr 45
Son idmanı 29.10: Vasat idman. Koşuyu aç ›
• Gizli form (kayıplar düşülünce sırası)nötr 40
Son yarışlarında derecesinden belirgin iyi koştuğu (gizli form) bir yarış yok.
• Sabit Ganyan sinyali (oran düşüşü)nötr 2
Sabit ganyan açılışta 1,11, şimdi 1,90 (olasılık %90 → %53): oranı yükseliyor, ilgi azalıyor.
🏁 Tempo / koşu senaryosukoşu senaryosu lehine 54
Önde iki kaçak (2 Has Turbo, 5 Kara Bakla, 6 Marvelle) birbirini zorlayabilir (lehine).
• Jokey performansıgüçlü yönü 100
NEVZAT AVCİ, İzmir hipodromunun öne çıkan jokeylerinden (BANKOCU jokey listesi: 10/10).
Geçmiş yarışlar
Çim: 1 yarış, 0 kez ilk 3 · Kum: 7 yarış, 5 kez ilk 31 yarış e-Bayi sonuç arşivinden eklendi. Her satıra tıklayarak koşunun tam sonucunu açabilirsiniz.
| Tarih | Şehir | Mesafe | Pist | Sıra | Derece | Kilo | Jokey | Takı | St | G. Çık | Stil | Son 400 | Ganyan | Koşu | HP | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.10.2026 | İzmir | 1400 | Kum Normal | 3 | 1.29.70 | 59 | NEVZAT AVCİ | DBSKGSK | 7 | 🚀 Kaçak | 26,58 (3.) | 1,50 | Maiden | 33 | Sonuç ve video › | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Tabela1. Marvelle 573B2. Lady Esin 55½B3. Has Turbo 596.5B4. Clemson 5710 at | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 15.10.2026 | İzmir | 1400 | Kum Nemli | 2 | 1.30.01 | 57 | Ö.YILDIRIM | DBSKGSK | 10 | 6,60 | Maiden | 33 | Sonuç ve video › | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Tabela1. Brave Ares 593.5B2. Has Turbo 57Boyun3. Deli Alperin Oğlu 544B4. Esence 5512 at | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 03.10.2026 | İzmir | 1200 | Kum Normal | 4 | 1.16.26 | 57 | M.M.BİLGİN | KGDBSK | 1 | 🚀 Kaçak | 26,24 (4.) | 1,55 | Maiden | 29 | Sonuç ve video › | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Tabela1. Rolyana 51Burun2. Shadow Genıus 573B3. Kunta 522.5B4. Has Turbo 575. Framez 5411 at | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 10.09.2026 | İzmir | 1600 | Kum Normal | 3 | 1.44.31 | 57 | N.AVCİ | KGDBSK | 8 | 🚀 Kaçak | 25,84 (4.) | 3,65 | Maiden | 29 | Sonuç ve video › | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Tabela1. Angel Dracarys 553B2. Brave Ares 573.5B3. Has Turbo 573B4. Lady Ecrin 5710 at | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 23.08.2026 | İzmir | 1200 | Kum Normal | 3 | 1.16.46 | 55 | M.M.BİLGİN | KGDBSK | 10 | 🎯 Ön grup | 26,35 (2.) | 2,95 | ŞARTLI 19 | 29 | Sonuç ve video › | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Tabela1. Somebody Loves You 54Baş2. Hansini 553.5B3. Has Turbo 553B4. Son Of Deniz 5810 at | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 09.08.2026 | İzmir | 1400 | Kum Normal | 3 | 1.31.38 | 57 | A.İNCİ | KGDBSK | 3 | ⚡ Sprinter | 27,56 (3.) | 15,05 | Maiden | 28 | Sonuç ve video › | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Tabela1. Fınal Shot 573B2. Spıder 576.5B3. Has Turbo 5723B4. Son Of Deniz 585 at | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 01.06.2026 | Bursa | 1100 | Çim Normal 3.3 | 6 | 1.08.95 | 57 | N.AVCİ | KGSK | 6 | 🚀 Kaçak | 25,97 (6.) | 5,25 | Maiden | Sonuç ve video › | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Tabela1. Meloncıtto 57Boyun2. I Love Speed 575.5B3. Lo Sıento Bb 572B4. Çorli 55…5. Queen Erinöz 556. Has Turbo 576 at | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 09.05.2026 | İzmir | 1000 | Kum Normal | 5 | 1.05.35 | 57 | B.M.MIRIK | KGSK | 3 | 🚀 Kaçak | 26,68 (5.) | 4,70 | ŞARTLI 1 | Sonuç ve video › | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Tabela1. Veneno 551.5B2. Wolf Rock 573.5B3. La Perle Rare 552.5B4. Livia 552.5B4. Livia 555. Has Turbo 576 at | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
İdmanlar
| Tarih | Hipodrom | Pist | Tür | Durum | 1400 | 1200 | 1000 | 800 | 600 | 400 | 200 | Değerlendirme | Jokey | Video |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.10.2026 | İzmir | Kum | Galop | Rahat | 38.20 | 25.00 | Vasat idman | MUSTAFA SEVER | ||||||
| 24.10.2026 | İzmir | Kum | Galop | Rahat | 51.70 | 25.50 | Vasat idman | MUSTAFA SEVER | ||||||
| 10.10.2026 | İzmir | Kum | Galop | Rahat | 51.70 | 25.20 | Vasat idman | MÜRSEL KAYİŞ | ||||||
| 01.10.2026 | İzmir | Kum | Galop | Rahat | 37.00 | 25.00 | İyi idman | MÜRSEL KAYİŞ | ||||||
| 26.09.2026 | İzmir | Kum | Galop | Rahat | 1.05.00 | 25.30 | Vasat idman | MUSTAFA SEVER | ||||||
| 23.09.2026 | İzmir | Kum İç | Galop | Rahat | 37.70 | 25.20 | Vasat idman | MUSTAFA SEVER | ||||||
| 19.09.2026 | İzmir | Kum | Galop | Rahat | 52.80 | 25.30 | Zayıf idman | MÜRSEL KAYİŞ | ||||||
| 05.09.2026 | İzmir | Kum | Galop | Rahat | 1.03.50 | 24.70 | İyi idman | MÜRSEL KAYİŞ | ||||||
| 03.09.2026 | İzmir | Kum | Galop | Rahat | 38.00 | 25.00 | Vasat idman | MÜRSEL KAYİŞ | ||||||
| 21.08.2026 | İzmir | Kum | Galop | Rahat | 49.50 | 24.30 | İyi idman | MÜRSEL KAYİŞ | ||||||
| 07.08.2026 | İzmir | Kum | Galop | Rahat | 51.60 | 25.60 | Vasat idman | MÜRSEL KAYİŞ | ||||||
| 02.08.2026 | İzmir | Kum | Galop | Rahat | 1.03.60 | 25.00 | İyi idman | MÜRSEL KAYİŞ | ||||||
| 31.07.2026 | İzmir | Kum | Galop | Rahat | 40.00 | 26.00 | Zayıf idman | MÜRSEL KAYİŞ | ||||||
| 26.07.2026 | İzmir | Kum | Galop | Rahat | 50.20 | 24.50 | Vasat idman | MÜRSEL KAYİŞ | ||||||
| 24.07.2026 | İzmir | Kum | Galop | Rahat | 38.00 | 25.50 | Vasat idman | MÜRSEL KAYİŞ | ||||||
| 19.07.2026 | İzmir | Kum | Galop | Rahat | 40.00 | 26.00 | Zayıf idman | MÜRSEL KAYİŞ | ||||||
| 30.05.2026 | İzmir | Kum | Galop | Rahat | 38.60 | 25.60 | Vasat idman | MÜRSEL KAYİŞ | ||||||
| 23.05.2026 | İzmir | Kum | Galop | Rahat | 1.04.30 | 24.70 | Vasat idman | MÜRSEL KAYİŞ | ||||||
| 21.05.2026 | İzmir | Kum | Galop | Rahat | 40.50 | 26.50 | Zayıf idman | MÜRSEL KAYİŞ | ||||||
| 07.05.2026 | İzmir | Kum | Galop | Rahat | 37.60 | 25.00 | Vasat idman | MÜRSEL KAYİŞ |
Kaynak: TJK at koşu bilgileri ve idman istatistikleri sorgu sayfaları.

